Ünnepélyes díjátadó gálával zárult a 45. Országos Borverseny, a hazai borok legrangosabb szakmai bormustrája. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa által szervezett idei megmérettetés különleges eredményt hozott, a verseny történetében ugyanis először két borászat végzett holtversenyben a legeredményesebb borászat kategóriában. Az elismerést a Gál Szőlőbirtok és Pincészet, valamint Günzer Tamás Pincészete kapta. A díjátadón 131 díjazott borászatot ismertek el, 10 nagyarany, 215 arany és 78 ezüstérmet, 18 kategóriagyőztes díjat, valamint két legeredményesebb borászat díjat adtak át. A gálán a Nagyközönség Borait is kihirdették.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése